E-BÜLTEN İSTİYORUM

Basında Biz

Hijyen ve Sanitasyon Kursları

Düzce Lokantacılar Odası'nca düzenlenen "Hijyen ve Sanitasyon" kursları devam ediyor

Düzce Lokantacılar Odası'nca düzenlenen "Hijyen ve Sanitasyon" kursları devam ediyor.

Düzce Lokantacılar Odası Başkanı Atilla Şişman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, esnafın daha iyi ve sağlıklı koşullarda hizmet vermesi amacıyla 3 Aralık 2012 tarihinde başlattıkları "Hijyen ve Sanitasyon" kurslarının onuncusuna başladıklarını ve hızlı şekilde sürdürüleceğini söyledi.

Yaklaşık 10 aydır devam eden kurslarda 450 kişinin belge sahibi olduğuna değinen Şişman, kursların önemi ve gelecekte sıkıntı yaşamamaları adına üyelerini bilgilendirdiklerini ifade etti.

2014 yılı Ocak ayı itibariyle belge almayanların ceza uygulamasıyla karşı karşıya kalacaklarına dikkati çeken Şişman, "Ciddi manada ceza-i müeyyideler uygulamaya konacak. Üyelerimiz bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorlarsa bir an önce başvuruda bulunsunlar" dedi.

Tarım İl Müdürlüğü tarafından verilen belgelerin geçerliliğinin olmadığını da dile getiren Şişman, üzerinde Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzası bulunan belgelerin geçerli olduğunu belirttiği konuşmasında, "48 saatlik kurslar sonunda kursiyerlerimizi sınava tabi tutuyoruz. Gitmemezlik yada başarısız olunması durumunda belge alamıyorlar. Hak ederseniz alabilirsiniz ve ömür boyu geçerli olacak bir belge bu" diye konuştu.

Hedeflerinin Düzce'deki esnafların tamamının bu belgeyi almalarını sağlamak olduğunu söyleyen Şişman ayrıca, hijyen konusunda yapılan çalışmaların birebir işletmelere faydası olduğunu kaydetti.

Kurslarda modern temizlik çalışmalarıyla ilgili eğitimlerin verildiğini, kaliteye önem verdiklerini sözlerine ekleyen Şişman, bu sayede işletmelerin portföyünün genişleyeceğini bildirdi.

Hijyen ve Sanitasyon Kursları, 6 ayda bir yapılan portör muayenelerinin (gıda sektöründe özellikle ellerini kullanan aşçı, garson ve fırıncı gibi kişilerin geçmek zorunda olduğu muayene) yerine geçiyor. - Düzce

Kaynak: Anadolu Ajansı 

Yazdır